Testosterón, mužský pohlavný hormón, ktorý sa produkuje najmä v semenníkoch, oplyvňuje celý život muža. Častokrát sa preto používa v kontexte bežného rozhovoru na vysvetlenie konania či popísanie charakteristík konkrétneho pána. Je nesmierne dôležitý pre produkciu spermií, podporu chute na sex, či tvorbu svalstva a kostí. Práve testosterón je zodpovedný za celkový vzhľad – čím je jeho hladina vyššia, tým je pán mužnejší.
Množstvo tohto hormónu sa znižuje s pribúdajúcim vekom, s tým sa bohužiaľ nedá nič robiť. Čo sa však začne diať, ak je hladina testosterónu u mladých nižšia, než by mala byť? Naše telo začne vysielať signály, vďaka ktorým môžeme odsledovať, že niečo nie je v takom poriadku, akom by malo byť. Pozrime sa preto spoločne na tie najčastejšie upozornenia.
1. Problém dosiahnuť erekciu
Samotný testosterón erekciu nespôsobuje, problémom však je, ak je ho v tele málo. Hormón je totiž zodpovedný za stimuláciu receptorov, nachádzajúcich sa v mozgu, vďaka ktorým sa produkuje oxid dusnatý, spúštač erekcie. S nízkou hladinou testosterón teda dochádza k poruchám erekcie a muž ju nedokáže dosiahnuť či už pred sexom, alebo aj spontánne, napríklad počas spánku. Erektilnú dysfunkciu však spôsobuje rad zdravotných ťažkostí, preto znížená hladina mužského pohlavného hormónu nemusí byť jej primárnou príčinou.
Zlepšiť erekciu so ZEREXOM – TOP prípravok
Pri objednávke produktu UltraGold – zľava 5€ – vložte do poznámky kód ULTRA5
2. Znížené libido
Tento hormón hrá kľúčovú rolu pri ovplyvňovaní mužskej i ženskej chuti na sex. Ak ste prekvapený, prečo spomíname aj ženy, odpoveď je jednoduchá. Testosterón u žien sa produkuje v malom množstve vo vaječníkoch, preto sčasti ovplyvňuje aj život každej dámy (ochlpenie, výkonnosť, stavbu tela). Preto je prirodzené, že so zvyšujúcim sa vekom a klesajúcou produkciou hormónu dochádza aj k zníženiu chuti na sex. U žien však za znížené libido môžu aj ostatné bežné príčiny, akými sú napríklad hormonálne zmeny.
3. Únava a nedostatok energie
Muži, ktorých hladina testosterónu dosahuje veľmi nízke hodnoty, sa zvyknú sťažovať na výraznú únavu a poznateľný úbudok energie. Signálom, že sa niečo deje, môže byť aj fakt, že ste stále ospalý, napriek tomu, že spíte dostatočný počet hodín, alebo aj to, ak neviete nájsť motiváciu na to, aby ste si išli zacvičiť do fitka.
4. Strata svalovej hmoty
Pretože mužský pohlavný hormón je zodpovedný aj za tvorbu a silu nášho svalstva, muži so zníženou hladinou testosterónu majú problém s fyzickou silou. Tí, ktorí sa problém rozhodnú riešiť a zaumienia si stratenú hmotu nabrať posilňovaním vo fitness centre, môžu byť v prípade nízkej hodnoty hormónu prekvapení, že sa im to vôbec nedarí.
5. Padanie vlasov
Aj keď je plešatenie a vypadávanie vlasov súčasťou našich životov, odpoveďou na otázku “prečo mi tak padajú vlasy?” môže byť aj znížená produkcia mužského hormónu testosterón, ktorý ovplyvňuje aj rast vlasov a ochlpenia.
6. Nižšia produkcia semena
Mužská plodnosť a schopnosť splodiť potomka ide ruka v ruke s kvalitou spermií. Ak má pán hladinu testosterónu na nižšej úrovni, než je normál, ovplyvňuje to aj produkciu ejakulátu. Platí tu jednoduchý vzorec: čím viac testosterónu má pán v tele, tým viac ejakulátu dokáže vyprodukovať. Ak ho má málo, množstvo spermií v ejakuláte ide rapídne dole.
7. Viac telesného tuku
Zdá sa Vám, že sa Vaše telo zaobľuje? Možno máte málo testosterónu! Hoci výskumy túto hypotézu nepotvrdili, ale ani nevyvrátili, existuje vážny predpoklad, že mužský hormón ovplyvňuje usádzanie telesného tuku. Jeho nízka hladina dokonca môže spôsobovať aj výskyt gynekomastie, stavu, kedy u muža možno pozorovať zväčšenie pŕs.
8. Zmeny nálady
Podobne ako počas menopauzy ovplyvňuje ženskú náladu zmena hladiny estrogénu, pánsku náladu a celkovú psychickú pohodu ovplyvňuje nízka hladina testosterónu. Lekárske závery sú jednoznačné – ak je hladina tohto hormónu znížená, dochádza k častejším výskytom depresií, podráždenosti či k zníženiu schopnosti sústrediť sa.
9. Znižovanie kostnej hmoty
Voľným okom nepozorovateľný príznak, ktorý však môže pekne znepríjemniť Váš život. Osteoporóza, ochorenie pri ktorom dochádza k znižovaniu hustoty kostí, je bežným problémom množstva žien v menopauze. Postihuje ale aj pánov. Testosterón ovplyvňuje nielen pevnosť kostí, ale i ich hustotu a u starších mužov môže jeho nízka hladina spôsobovať časté fraktúry.
Ako zvýšiť testosterón?
Jednoduchou cestou je užívanie voľno predajných doplnkov na podporu erekcie. Erektilná dysfunkcia môže byť nepríjemnou spomienkou, ktorú zaženiete veľmi rýchlo. Nakoľko “čistý” testosterón nie je na predaj, nápomocné sú populárne doplnky. Zvýšiť vám ho pomôže napríklad aj obľúbený ZEREX, alebo účinný EREXAN, aktívne látky obsahuje však aj CLAVIN, E-REX24 či YELLOW VITAL. Ide o prírodný testosterón, pretože vymenované doplnky sa vyrábajú výhradne z prírodných zložiek, ktoré prirodzene zvyšujú jeho hladinu v tele.
Prezrieť všetky prípravky na podporu erekcie
Recenzie všetkých prípravkov na problémy s erekciou